למה כדאי להזיע בתקופת הקיץ?

למה כדאי להזיע בתקופת הקיץ?
עליונית שחורה 199.9 שח טייץ 169.9 שח. אינטימה
צילום: דניאל ק.

הליך ההזעה הוא תהליך מרכזי וחשוב בכל רפואה. האם ידעתם כמה קשה לחיות בלי הזעה. אנשים שמערכת ההזעה שלהם לא מתפקדת ולא יכולים להזיע, לא יכולים לאזן את חום גופם ולכן אסור להם לצאת למקומות חמים והם צריכים לחשוב על כל צעד ושעל כדי לשמור על חייהם

היום רוב האנשים הבריאים – מונעים מגופם להזיע באופן מודע מבלי להבין את חשיבות ההעזה.

תהליך ההזעה הוא אחד התהליכים המרכזיים המאפשר לגוף להסתגל לטמפרטורות סביבה שונות וכן לבצע מאמצים מבלי לעלות את חום הגוף מעבר לנדרש. מאידך במצבי מחלה, הגוף מעלה חום ומונע הפרשת זיעה והתקררות הגוף וכך עולה טמפרטורת הגוף על מנת לשפר את יכולתו להתמודד עם זיהומים.

זיעה היא גם תהליך מטבולי המאפשר פינוי מזהמים מגוף האדם מעבר להפרשות השתן והצואה כמו גם לאיזון המלחים בגוף. מחקרים רבים בכתבי עת מדעיים חוקרים את הבקרה על ההפרשות בזיעה הן של מלחים הן של מתכות וכן של חומרים נוספים שונים. ישנם עדיין הרבה מנגנונים לא ידועים אבל ללא ספק זהו תהליך קיים וגופינו יודע לנצלו לאיזון הגוף גם מבחינת פינוי מזהמים, פסולת חנקנית(כשתנן) ו/או מלחים מהגוף.

בריצה ופעילות ספורטיבית בקיץ חום הגוף עשוי להגיע ל- 40 מעלות , טמפרטורות הגוף יכולות לעלות ואף למעלה מכך, אם המאמץ מתקיים בתנאי חום גבוהים כפי שמתוכנן לנו בקיץ הקרוב.

לגוף יש יכולת הסתגלות לחום ובכך הוא שומר על טווח טמפרטורה בו הוא יכול לתפקד. אחת הדרכים לפזר את החום היא באמצעות הזעה.

במצב זה זרימת הדם לעור תגבר על חשבון זרימה לשרירים הפעילים, ההזעה על כן הנה מנגנון פיזיולוגי לפיזור חום הגוף וככל שמזיעים יותר אידוי ופיזור החום גבוהים יותר, מנגנון ההזעה מסייע לנו בויסות חום הגוף. קצב ההזעה הנו אינדיבידואלי ושונה בין אנשים שונים כך יוצא שטמפרטורת גוף של ילדים גבוהה יותר והם מזיעים פחות בהשוואה למבוגרים (כל בלוטה מפרישה פחות זיעה).

הזיעה משמשת גם להפרשות של חומרים שונים מהגוף בהתאם לצרכי הגוף כאשר להזעה יש חשיבות הן באיזון המלחים והן בהפרשת מתכות מהגוף יחד עם השמירה על טמפרטורת הגוף. לעיתים אף עושים שימוש בהזעה כחלק מתהליך של טיפול וריפוי מחלות.

תהליכים לניקוי גוף דרך תהליך הזעה

בשנים האחרונות מדובר רבות על תהליך של הוצאת רעלים deotoxifiacion שבו בסאונות יבשות גורמים להזעה מרובה שלטענת כותבים רבים עוזרת בניקוי הגוף מרעלים. התהליך גורם להפרשה משמעותית של מתכות ומזהמים נוספים בזיעה יחסית לתהליך הזעה רגיל. למשל בספר “מסר האנשים האמיתיים” מתואר תהליך ריפוי אבורג‘יני דרך הזיעה.

אחד האמצעים החשובים ביותר להורדת טמפרטורות הגוף בקיץ הוא לאפשר לאבד נוזלים ולהזיע בעזרת הביגוד איתו אנו רצים ועוסקים בפעילות ספורט, ביגוד אוורירי וקל יאפשר לנו לאבד חום טוב יותר לסביבה ויאפשר לזיעה להתאדות מהר יותר מהגוף כאשר הבדים ‘נושמים’ ובכך לעודד את התהליך הטבעי של הזיעה ולא לחסום אותה.

למטרה זו בדיוק נוצרה קולקציית ה- ACTIVE של אינטימה לקיץ 2016 אשר עוצבה העונה בהשראת עולם המים.

עליונית שחורה 199.9 שח טייץ 169.9 שח. אינטימה|צילום: דניאל ק.
עליונית שחורה 199.9 שח טייץ 169.9 שח. אינטימה|צילום: דניאל ק.

בקולקציה, בגדי כושר וספורט מבדים נושמים ונוחים במיוחד בגזרות מחטבות. זוהי קולקציה ספורטיבית עדכנית לאימון יוגה, פילטיס, ספינינג או מכשירים שבה פריטים מחטבים ספורטיביים ומחמיאים עם חיתוכים המדגישים את קווי הגוף, בעיצובים מדליקים וצבעוניות קרירה.

הבדים של הקולקציה “נושמים”, מנדפים, נעימים ורכים במיוחד אשר עוצבו עם הדפסים וצבעים בגוונים כחולים בשילוב שחור קלאסי.

בפיתוח הקולקציה, רשת INTIMA הציבה רף איכויות וטכנולוגיות חדשניות של תפירה ובדים ללא פשרות להשגת המיצוק והחיטוב הנדרש בהחזקת הגוף והמייצבים בזמן הפעילות הספורטיבית. בפריטים עצמם ישנם פיתוחים חדשים ומגוונים באיכויות וחומרים, דרך פיתוחי טכניקות של מחטבים ושל כיסים פנימיים ורוכסנים פונקציונאליים בגזרות מרעננות ומחמיאות מבדים מחטבים בעלי אלסטיות מקסימלית, חוזק וגמישות הבד תוך הקפדה על נידוף זיעה וחיטוב מקסימלי של הגוף, כך שתרגישי רעננה לכל אורך האימון וגם אחריו.

בין פריטי הקולקציה הבולטים העונה: מכנסי טייטס ארוכים ומכנסי טייטס בגזרת ¾, מכנסון טייטס עם הדפסים בהשראת קשקשים של חיות מים בגווני שחור, כחול, תכלת אקווה, לבן וסגול.

מכנסיי טייטס וחולצת טי מבד מלאנז’ בגווני כחול-סגול; עליונית רשת קלילה בגזרת רגלן; גופיית צדפות מבד מיקרו פייבר מבריק שלה גוזייה פנימית תומכת ונוחה וגוזייה ומכנסיי אימון בשילוב רשת. לכל הפריטים בקולקציה ניתן למצוא פריטים שחורים משלימים: גופיה, חולצת טי וטייטס בשילובי רשתות בחיתוכים אלכסוניים מחטבים.

טווחי מחירים:
חולצה, גופיות, גוזייה- 129.90
עליונית ספורט- 199.90
מכנסי טייטס- 129.90- 169.90

טווחי מידות XS-XL


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *