פרויקט לעיצוב בגדים בהשראת התנ”ך

פרויקט לעיצוב בגדים בהשראת התנ”ך
שמים עליכם פס. יצירה של נוער ליינר
צילום: אחיקם בן יוסף

ד”ר קטיה אויכרמן: “התנ”ך הוא היסוד הכתוב של היהדות בגלגוליה התרבותיים המגוונים”

שמים עליכם פס. יצירה של נוער ליינר|צילום: אחיקם בן יוסף
שמים עליכם פס. יצירה של נוער ליינר|צילום: אחיקם בן יוסף

במסגרת תחרות “ארגמן” למעצבי טקסטיל במכללת שנקר הוזמנו המשתתפים להציע פרשנות אישית ומקורית לסיפור/רעיון/דמות מספרי הנביאים. העבודות עוסקות בהיבטים שונים של הטקסט המקראי וברלוונטיות שלו לחיי היומיום שלנו ולעולם העיצוב והאמנות ויוצגו בתערוכה חדשה שתפתח בשנקר.

פרויקט ארגמן במסגרתו יוענק פרס עדי לעיצוב טקסטיל, הוא שיתוף פעולה בין מיזם 929, המקדם קריאה של פרק יומי בתנ”ך, קרן עדי שהוקמה לזכר האמנית הצעירה עדי דֶרמר לבית בלומברג, והמחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר.

לדברי ד”ר קטיה אויכרמן, ראשת המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר, “התנ”ך הוא היסוד הכתוב של היהדות בגלגוליה התרבותיים המגוונים. מאז ועד ימנו ניכרת השפעתו על האופן בו זהויות (יהודית, אך גם רבות אחרות) נבנות ומתפרשות – במישור האישי הביוגרפי, הציבורי-חינוכי, המדיני-פוליטי. פרויקט ארגמן איפשר להדגיש את חשיבותו התרבותית ועדכניותו של התנ”ך. במסגרתו, ספרי הנביאים שימשו למקור התייחסות והשראה לעבודות הטקסטיל המוצגות בתערוכה. תפילת חנה, מעילו של שמואל, ארון האלוהים ותפקידו במערכה מול פלישתים, סיפורה של מיכל, טקסים של אבלות והמלכה, פילוג הממלכה וסיפורים נוספים נקראו מחדש וקיבלו פרשנות אישית מורחבת, הן בקריאתם את הטקסט והן ביצירת האובייקט הטקסטילי המשקף את הקריאה”

ארגמן – תערוכה טקסטיל בעקבות ספרי נביאים | 17.3-14.4 | גלריה ע”ש לורבר שנקר, ידע העם 8 ר”ג | ימים א-ה 16:00-20:00
אירוע פתיחה חגיגי – יום ה’ 17.3.16 בשעה 19:00


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *