צבעים ואופנה

צבעים ואופנה
צבעים ואופנה
צילום: אתר pixabay.com

קמת בבוקר והתייצבת מול ארון הבגדים. מה ללבוש היום, ועוד יותר חשוב- באיזה צבע תבחרי? אז קודם כל, תני לי לשתף אותך איך אני עושה את זה וקבלי זאת כטיפ לחיים: מה שממש מרגיש לך נכון בלב. עמדי מול הארון, עברי עליו בעינייך, אפילו העבירי קצות אצבעות על הבגדים, התבונני ותרגישי עד שתביני, לאן את רוצה להגיע. ואז זה מגיע. הכחול, מדויק! היום משהו זורם, פתוח. או ירוק, אני רוצה לצמוח היום. או שהיום אני שחור. קצת מכונסת, מהורהרת אפילו קצת קודרת. או שהיום אני אדומה בפול אנרג’י.
בחיים לצבעים העוטפים אותי יש משמעות גדולה. זה ישמע לכן מוזר אולי, אבל יום אחד בגד מסוים יושב עליי ממש נכון, וביום אחר זה פשוט עלול להיראות כמו תאונה. אז למה זה קורה? ובכן, יש לזה הרבה תשובות: מצב רוח, סוג אירוע, עונה בשנה. אבל תשובה שממש מצאה חן בעייני ונראתה לי פשוט קולעת מצאתי במילותיו של שלמה גרוניך בשירו “ציור”: “ופתאום אני, הילד/ שחי מחדש בעולם של צבעים/ מצייר לי את כל העולם”.
צבע יכול להשפיע על הרגשות שלנו, אפילו על הפעולות שלנו וכיצד אנחנו מגיבים לאנשים ודברים שונים. ההשפעה של הצבעים עלינו היא בדרך כלל לא מודעת, אבל הם בהחלט מעבירים מסר. שימוש נכון בצבעים יעזור לנו להעביר את ה”אני מאמין” שלנו. אז מה המשמעות הטמונה בצבעים?

צבעים ואופנה|צילום: אתר pixabay.com
צבעים ואופנה|צילום: אתר pixabay.com

אדום
אדום הוא אחד מצבעי היסוד, צבע חזק עם נוכחות חזקה ואנרגיה, אנרגיית חיים, מנהיגות, הישרדות, אסרטיביות, עצמאות, שאפתנות, תשוקה ומיניות. בגלל אותם פרמטרים אחרונים, בחברה החרדית למשל, אסור לנשים ללבוש אדום. צבע אדום מסמל גם פעולה, ביטחון ואומץ. שאדם משלב צבע אדום בהופעתו הוא בעצם רוצה לשדר: התלהבות, אנרגיה ועניין. אבני חן אדומות יכולות לשמש כדי לחזק את הגוף ואת כוח הרצון. אז אם קמת בבוקר ואת רוצה להוסיף ליומך חוזק אנרגיה והתלהבות… פריט בצבע אדום בהחלט יכול להועיל.
בגלל הדומיננטיות של האדום, נשים רבות נוהגות להשתמש בו רק בפרטים הקטנים כגון לק אדום, אודם, צמיד, נעליים. לעומת זאת, לגברים שרוצים לסמל כוח וחוזק מומלץ ללבוש עניבה אדומה. מי שלובש אדום מאותת שהוא רוצה לשלוט על הסביבה. הוא אומר ‘אני הקובע’, ‘אני המחליט’. האדום מומלץ גם לאנשים שחסרה להם אנרגיה ועל ידי לבוש של בגד אדום היא מעוררת. בהחלט, אדום טוב למישהו שזקוק ל”פלפל”, משהו שידחוף וימריץ אותו לעשייה.
לבן
משדר טוהר, נקיות, תמימות, רעננות, התחלה חדשה, הלבן משדר חיוביות. בגלל זה החלוקים של הרופאים והאחיות הם לבנים. מטפלים גם נוהגים ללבוש לבן, כמו גם אנשי רוח. הלבן גם נחשב כצבע משרדי. מומלץ לגברים ללבוש לבן רק כחולצה מתחת לחליפה. לעומת זאת נשים יכולות ללבוש לבן גם בחליפה. הלבן מקרין חזרה את האור, אבל נוטה להבליט גם את מה שאנחנו לא כל כך רוצים. לכן, לא מומלץ ללבוש אותו באזורים שהיינו רוצים להצניע או לטשטש. לבן גם נחשב כמולטי- קולר המכיל למעשה את כל הצבעים ולכן משתלב נהדר עם כל צבע.
שחור
צבע רציני וכבד, משדר בטחון, בטחון, מסתורין, אלגנטיות, סמכותיות, כבוד, ריחוק, איום, קשיחות. השחור מאוד דומיננטי בהרבה קולקציות כי הוא קלאסי. הוא גם מרזה ומטשטש והרבה אנשים בוחרים בו באופן אוטומטי כמעט שהם קונים בגדים. אבל מומלץ לא לברוח מייד לאזור הנוחות הזה ובכל זאת, גם אם בחרת ללבוש שחור, לגוון אותו עם איזושהי מטפחת צבעונית או תכשיט צבעוני בולט, כדי “לשבור” קצת את החד- גוניות. בעולם העסקים רצוי לשלב אותו עם אפור.

כתום
צבע הממלא בחיוניות את הסביבה, משדר חדשנות, רוח צעירה וקדמה. שימו לב שהרבה מאוד חברות היי- טק שרוצות לשדר רעננות צעירה משתמשות בצבע הכתום במסגרת המיתוגית שלהם. לבוש בגד כתום או נוכחות של גוון זה בהופעה החיצונית מעיד בהתאם על רוח צעירה ושאפתנית, שמחה ואהבה, לכן הוא נחשב לאחד הצבעים הבולטים ביותר במלתחה. בגלל תכונותיו האנרגטיות הכתום יוסיף העזה, ילדותיות, שובבות, יצירתיות ויצריות. מי שירגיל את עצמו ללבוש כתום מדי פעם עלול למצוא את עצמו מחייך יותר. ככה מספרים. אם הרגשתם שלאחרונה יש לכם צורך בחולצה כתומה, מטפחת כתומה, מיץ גזר, משמש… משהו כתום!.. אז סימן שאתם ממש עייפים לאחרונה וזקוקים לאנרגיה. ממש ככה.

ירוק
צבע מרענן הרמוני משרה שלווה, רוגע, בריאות, רעננות, איזון. הירוק זהו צבע הטבע. הוא מתאים פחות לעולם העסקים, אלא אם כן מדובר בעסק לאנרגיה ירוקה או שמדובר בעסק הקשור בחקלאות או מוצרים אורגאניים. הירוק מסמל את צ’קרת הלב, מסמל צמיחה, רוגע, חידוש, ונחשב כצבע ריפוי ראשי המחזיר איזון פיזי ונפשי.

כחול
כחול רויאל ונייבי מסמלים שלום, רוגע, נאמנות, סמכותיות. לא בכדי חברות תעופה נוהגות להשתמש רבות בצבע זה במסגרת המדים ואפילו צובעים בו את המטוסים שלהן. נכון, גם בגלל שזה קשור לשמיים, אבל אין ספק שהכחול עוזר לנו להירגע ולסמוך על הצוות המקצועי. הכחול משדר גם כנות, אינטליגנציה, וזרימה. זהו צבע שמאוד מתאים לעולם העסקים גם לנשים וגם לגברים. הכחול מאוד מתקשר לצ’קרות הגבוהות שלנו ומסמל ביטוי עצמי, משכך ומרגיע, מעלה השראה, הבנה רוחנית, משרה שלווה, טוב לבעיות של נדודי שינה, מאפשר זרימה.

טורקיז
צבע של הרפיה המקנה תחושת הגנה. בהרבה כפרים ערביים, במרוקו וביוון הבתים נצבעים בטורקיז כדי ליצור הגנה. הטורקיז גם מופיע בהרבה קמעות כנגד עין הרע. אם בעסקים עסקינן, למסר שהצבע הטורקיז יעביר ללקוחות יכולה להיות השפעה גדולה על הצלחת העסק. זהו צבע מצוין לאנשים העוסקים בתקשורת ומדיה, מאמנים ודוברים כי הטורקיז מייצג בהירות מחשבה ותקשורת, מאפשר ביטוי עצמי ועידוד אנשים להתכוונן לצרכים שלהם. לצבע הטורקיז גם יש השפעה פיזיולוגית חיובית ביותר המתבטאת בהרגעת רגשות, הוא מטעין את הרוח, ממריץ רמות אנרגיה ומעודד מחשבה חיובית. לכן הטורקיז הוא צבע טוב למרפאות מכל סוג שהוא; עד כאן היתרונות, רק תיזהרו לא להגזים עם הטורקיז יותר מדי כי שימוש מוגזם בן עלול ליצור חוסר החלטיות. ניתן לאזן אותו עם אדום, ורוד או סגול כלשהו.

ורוד
צבע נשי ,ילדותי, משדר רגישות, אהבה, נתינה, שפע, צבע של קבלה- לדעת לקבל, רוך, שמחה, ביטחון. הורוד, איך לא, הינו צבע המזמין זוגיות ואהבה. אולי בגלל הרכות שלו הוא אינו מתאים לנשים בעולם העסקים, אולי רק כתכשיט או צעיף. לגברים, ניתן לשלב עם חליפת עסקים אם רוצים לרכך מראה נוקשה.
רוב ההורים, כאשר נולד להם בן הם עוטפים אותו בכחול, בלבוש ובריהוט ובמה לא. ואילו את הבת, הם מקיפים ועוטפים בוורוד מלמלה. כך, באופן לא מודע הם מחליטים שהבן צריך להיות רציני יותר ויש להרגיע אותו. ואילו הבת צריכה לקבל אהבה.

תכלת
מסמל זרימה תקשורת יצירתיות רגישות גבוהה, פרקטיות, מתאים מאוד לאנשי מכירות, נחשב לצבע ב- ה’ הידיעה בעולם העסקים. אבל לתכלת יש גם עוד צדדים, והתכונות החיוביות שלו יכולות גם לשדר צדקנות, מוסר, הגנות ומחשבה תחילה. הרבה פעמים, למי שלובש מאוד חשוב לו להיות בסדר. לכן, מי שרגיל לשמש למשל במשרה פקידותית ונורמטיבית מדי, כדאי לו להשתחרר קצת מדי פעם מהתכלת המהוגן הזה ולהתרענן עם איזה כתום או ירוק. מה אכפת לכם? תנסו.

אפור
צבע המסמל יציבות, זהירות, פשרנות, יעילות וחכמה. האפור נחשב לכמעט אולטימטיבי בכל הקשור ללבוש עסקי, לגברים ולנשים כאחד. האפור גם משתלב יפה עם כל הצבעים. לאפור גם יש תפקיד משמעותי במזג האוויר. כאשר מזג האוויר אפרורי, הרבה מאוד אנשים נכנסים לסוג של דכדוך ואפילו לדיכאון. בגלל התכונה הזו, נמליץ לאנשים שגרתיים שהאפור רק יכול לקבע אותם אפילו עוד יותר. ואילו אפור לאנשים יצירתיים ושמחים יכול רק לאזן ולהרגיע אותם.

חום
החום משדר יציבות כי צבעו כצבע האדמה. וגם אמינות, פורמאליות ורצינות. החום גם מספק תחושת תמיכה וביטוי של מרכז ותמיכה. חום הוא גם צבע המייצג פרקטיות, הצלחה חומרית, ריכוז, קרקוע, קרקע פורייה של עשייה, החום מתחבר לקרקע ולשכל ישר (יצא לכם פעם לתפוס שיחה עם חקלאי?). והכי חשוב- חמימות! הצבע חום הוא פשוט חם!

סגול
סגול תמיד מייצג מלכות, וסמל של מעמד אצולה, וגם טקסיות, רוחניות ואת תחום המסתורין. זהו צבע של עושר, הצלחה, צבע מלכות, יוקרה ,תחכום, יצירתיות, אינטואיציה. מעניק שלווה ושקט. בנוסף, הצבע הסגול פירושו חוכמה והארה קדושות. זהו גם צבע נכון בלבוש עסקי אצל נשים.

צהוב
אומרים שבלונדיניות נהנות יותר. עד כמה המיתוס הזה נכון? אין לדעת. אבל פעם שמעתי תיאוריה מעניינת: הצהוב הוא צבע של שמחה, ואנשים שמחים נהנים יותר. נשמע הגיוני לא? אבל כדי שכולם ייהנו, ולא רק הבלונדיניות שבנינו, מומלץ ללבוש או לשלב צהוב בלבוש. הצהוב משדר עליזות, קלילות, תקשורת, אינטלקטואליות, חריצות. אבל יש לשים לב, גוון לא נכון ליד הפנים עלול להחוויר במיוחד לאלו בעלות גוון עור צהבהב. בהחלט מומלץ להוסיף כאביזר נעליים או תיק. אך לא ללבוש בגד שכולו צהוב.

לסיכום: אם אתם ניגשים לבחור צבע ללבוש היום, וודאו כי התאמתם את בחירתכם למסרים אותם הינכם מעוניינים להעביר, למראה, לתחושה ולהרגשה שאתם מצויים בה או מעוניינים להעביר הלאה לעולם.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *