הטובות-לאופנה

הטובות-לאופנה
אופנה הוד והדר יעל רוזמרין
צילום:יחצ

אורי אורבך ז”ל טבע את הסיסמה “הטובים (בציבור הדתי) – לתקשורת”, והניע תהליך שהניב רשתות רדיו בעלי אוריינטציה דתית לאומית וכתבים ומנחים חובשי כיפה סרוגה ושחורה, גם בטלוויזיה. בשנים האחרונות מסתמן מהפך דומה בתחום אחר שאפשר לנסח כך: “הטובות – לאופנה”
אחרי עשרות שנים של תסכול מבגדים ברשתות ובבוטיקים (מחשופים, סגנון צעקני, חצאיות קצרצרות, אם בכלל ניתן למצוא כאלה, כי הרוב שם מכנסיים), הופיעו מעצבות דתיות, ביניהן אפילו בוגרות שנקר, ומה שחשוב לא פחות, נוסדו ירידי אופנה המציעים בגדים מותאמים לנשים דתיות ומסורתיות. חלוץ המגמה הוא אירוע האופנה “הוד והדר”, המציין השנה 39 עונות ועליו בהמשך. אבל בימים אלה התבשרתי שגם נשים חרדיות שלא מוצאות ב”הוד והדר” לבוש מתאים לדרישות הצניעות שלהן, מוזמנות לאירוע ראשון מסוגו בשם “מודסט”.
זה לא יקרה אמנם לפני החגים – “מודסט” יצא לדרך בבנייני האומה בירושלים רק בסוף חודש שבט (23.2. 17), אבל הוא מעיד על הפוטנציאל וגם מהווה מחמאה להצלחתו של האירוע הוותיק “הוד והדר”.

אופנה הוד והדר אפקטו|צילום:יחצ
אופנה הוד והדר אפקטו|צילום:יחצ


יזמה אותו שירה קלדרון בעלת המותג LINDA, והיא הצליחה למצוא למעלה מ-20 מעצבות המייצרות אופנה מותאמת לדרישות המחמירות ביותר של ההלכה, ועם זאת מעודכנת וטרנדית. בין היתר, מבטיחה קלדרון, תראה באירוע החדש שיימשך יום שלם, גם אופנת קיץ 2017 ויהיו הנחיות בשילוב מתאים של בגדים וצבעים. לעוד פרטים: 050-2716767. ועד ש”מודסט” יצא לדרך, אפשר להתמקד ב”הוד והדר” שבהחלט מקדים את חגי תשרי ויגיע לגבעת שמואל בקומפלקס המכינה כבר ב-14 בספטמבר. ב-19 בספטמבר ייערך אירוע האופנה לראשונה גם ברעננה, באולם הספורט החדש, בחיפה הוא יתקיים בקניון אקסטרא בסוף ספטמבר ובירושלים בבנייני האומה ב- 9 בנובמבר.

אופנה הוד והדר קראש| צילום: יחצ
אופנה הוד והדר קראש| צילום: יחצ


בכל אחד מהמקומות האלה הוא יימשך 3 ימים, ויציע יצירות של כמעט 100 מעצבות ומעצבים. גם נשים מסורתיות או חילוניות המעדיפות להתלבש צנוע, ימצאו בו אופנה מתאימה כמו שמלות וחולצות עם שרוולים, חצאיות באורך סביר וכיסויי ראש בסגנונות שונים (חלקם נראים בצילומים המצורפים לכתבה). כמסורת “והוד והדר”, רק נשים נכנסות למתחם, מה שמקל עליהן למדוד את הבגדים בנוחות.

אופנה הוד והדר יעל רוזמרין| צילום:יחצ
אופנה הוד והדר יעל רוזמרין| צילום:יחצ


השנה לראשונה יתקיים שיתוף פעולה עם “הבוידעם” – חנות בגדים חברתית ירושלמית, המסייעת לאנשים עם מוגבלות להשתלב בתעסוקה. המוכרות בבוידעם, כאמור נשים עם מוגבלות, ישמשו גם מוכרות בדוכן ביריד.
בין השמות הבולטים ב”הוד והדר” השנה: הגר סתת, שירלי קשתות, מישמיש, אתכסיא, אורנה ורננה, ויטרינה, צ’פצ’פולה, רוני קנטור, פיו פיו, יעל אורגד, לילה מיסט, ועוד הרבה. רבים מהמעצבים האלה אינם דתיים, אבל הם מבינים את צרכי האישה הדתית ומוכנים להיענות לה. מה שמוכיח את ההשפעה הברוכה של כוח הקנייה של הציבור הדתי.
מחיר הכניסה: 15 ₪. לחיילות, בנות שירות ומורות, עם הצגת תעודה: 10 ש”ח.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *